<< HOME

Nejčastější dotazy.


   Co znamená "OEM" ?

OEM je anglická zkratka pro Original Equipment Manufacturer – Originální Výrobce Zařízení. V případě laserových a tonerových kazet to označuje kazety prodávané výrobci tiskáren, např. HP, Canon, Epson…

   Co znamená "Generic nebo Alternativní či Kompatibilní kazeta"?

Generic nebo kompatibilní kazety jsou vyráběny firmami jinými než originálními výrobci tiskárny. Tyto kazety mají stejné specifikace a kvalitu jako originální kazety. Např. i OEM výrobci vyrábějí kazety i pro tiskárny jiných výrobců a tyto kazety jsou pak "generic" nebo "kompatibilní". Ecotoner prodává kompatibilní kazety nejvyšší kvality, které používají tonery a inkusty z USA a jsou vyráběny v ISO 9001 provozovnách.

   Co znamená "Renovovaná kazeta"?

Renovovaná kazeta je OEM kazeta, která po vypsání byla profesionálně rozebrána, vyčištěna, opravena, doplněn toner nebo inkoust a otestována. Tonerová kazeta, která je odborně zrenovovaná a v které jsou vyměněny všechny potřebné komponenty může být použita vícekrát.

   Může mít použití renovovaných nebo kompatibilních kazet vliv na záruku tiskárny?

Záruka tiskárny nemůže být zrušena na základě používání renovovaných nebo kompatibilních kazet. Zákazník má právo si koupit a používat levnější kazety beze strachu ze ztráty záruky. V případě, že by kazeta způsobila jakékoliv problémy, vždy se obraťte na firmu Ecotoner, která má vlastní servisní centrum a tiskárnu vám opraví.

   Je kvalita toneru a inkoustů používaných v kazetách Ecotoner stejná jako u originálu?

Ecotoner dováží vysoce kvalitní tonery a inkousty z USA. Naše tonery a inkousty jsou nakupovány podle kvality od několika výrobců, vyráběné ISO certifikovanými firmami a jsou 4 krát testovány – u výrobce v USA, u distributora v USA, před převzetím do skladu Ecotoneru a pak během výstupní kontroly kazet. V Ecotoneru vyrábíme vysoce kvalitní kazety - každá kazeta prochází vstupní kontrolou, je úplně rozebrána a vyčištěna, všechny potřebné díly jsou vyměněny, kazeta odborně složena a důkladně otestována.

   Proč jsou originální kazety o tolik dražší než renovované kazety?

Výrobci tiskáren prodávají tiskárny s velmi malým ziskem se záměrem prodat co nejvíce tiskáren a pak vydělat na kazetách. Statistiky ukazují, že průměrný uživatel utratí mnohokrát více za kazety, než zaplatil za tiskárnu. Renovovátoři a výrobci kompatibilních kazety do ceny započítavají pouze výrobní náklady a malý zisk a proto jsou o mnoho levnější.

   Co to je "vyvrtej a doplň"?

Přesně to, co to říká – vyvrtej a doplň toner nebo inkoust. Problém s těmito kazetami je, že nebyly odborně rozebrány a vyčištěny a zůstávají v nich zbytky vypotřebovaného toneru nebo inkoustu a mohou způsobit přeplnění zásobníku a únik toneru nebo inkoustu do tiskárny a její následné poškození . Navíc uživatel, který si kazetu sám naplní, nemá nikdy jistotu, že kazeta bude správně tisknout.

   Co to je Ecobon?

Ecobon je věrnostní system, ve kterém každý zákazník získává za odběr zboží Ecobony, za které si kdykoliv může vybrat odměnu. Registrace a administrativa je jednoduchá – zaregistrujte se přes internet nebo na prodejně a o víc se nemusíte starat. Body se Vám automaticky přičítají po každém nákupu.

   Proč mohou být kazety Ecotoner lepší než kazety ostatních výrobců?

Již dvacetiletá praxe v oboru spolu s kvalitními tonery a inkousty přímo dováženými z USA, certifikát ISO 9001 a 100% záruka dělá naše kazety volbou číslo jedna pro stále se rozšiřující skupinu spokojených zákazníků. Každá naše kazeta prochází vstupní kontrolou, je úplně rozebrána a vyčištěna, všechny potřebné díly jsou vyměněny, pak je kazeta odborně složena a důkladně otestována.

   Nechci renovovat, ale je mi hloupé znečišťovat životní prostředí vyhazováním použitých kazet.

Ecotoner zdarma Vaše kazety odebere v našich kamenných obchodech a vystaví vám doklad o ekologické likvidaci. Některé druhy kazety i vykupujeme.

   Zdá se mi, že renovovaná kazeta vytiskne méně stránek než originální.

To se Vám opravdu jen zdá. Naše kazety jsou plněny extra tmavým tonerem s malým odpadem a navíc do každé kazety dáváme o 5 – 10 % toneru vice než originální výrobce. Problém je v tom, že počet vytištěných stránek se udává pro 5-ti % pokrytím (což neodpovídá běžné praxi – je to stránka bez obrázku s asi 10-ti řádky malého textu). I originální kazety v praxi vytisknou méně normálních stránek než je udáváno. Ecotoner testuje každý druh toneru nejen na tmavost, souvislost pokrytí, přilnavost a čisté pozadí, ale i na počet vytištěných.

   Displej na tiskárně mi při použití renovované kazety dává jiné vzkazy než obvykle.

Výrobci originálních kazet začali před pár lety dávat do kazet čipy, které umožňují tiskárně zkontrolovat jestli je vložená kazeta originální nebo renovovaná. Některé tiskárny znemožňují použití renovovaných kazet bez výměny čipu, ale jiné pouze zobrazí hlášení o renovované kazetě. Tiskárny HP fungují i bez nových čipů, ale nezískáte informace o stavu kazety. Ecotoner má k dispozici většinu HP čipů a v případě potřeby je vyměňuje. Pokud Váš displej ukazuje neobvyklé vzkazy které Vám vadí, zavolejte na nejbližší prodejnu a rádi Vám poradíme jak to napravit.Hot line